flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Як покращити рівень доступу осіб з порушенням слуху до правосуддя, дізнавалась під час навчання керівник Жотвневого районного суду м. Харкова

11 червня 2021, 13:52

Дуже важливо, щоб право доступу до правосуддя мали всі верстви населення. Щоб якомога менше було перепон для його здійснення. І щоб будь-які фізичні особливості людини не могли завадити їй отримати повний та належний доступ до судової системи.

Так, з метою покращення рівня доступу осіб з порушенням слуху до правосуддя, Харківським регіональним відділенням Національної школи суддів України спільно з фондом “Право і Демократія”, Службою судової охорони та за підтримки Програми USAID “Нове правосуддя” 11 червня 2021 року організовано і проведено онлайн тренінг щодо вищевказаної теми. Захід проводився вже у звичному для всіх  режимі онлайн трансляції через програму «ZOOM».    

Обговорювали загальні поняття про осіб з порушеннями слуху. Також звернули увагу на правові основи  доступу до суду осіб з порушеннями слуху. Зосередились на спілкуванні щодо налагодження комунікації нечуючих осіб із працівником апарату суду та судовою охороною та щодо основ ефективної комунікації у судовому процесі загалом. Попрактикувались у основах жестової мови та інш.

Дуже численним за кількістю присутніх виявився зазначений захід. В ньому взяли участь не тільки представники апаратів судів, а і працівники Служби судової охорони Харківської, Полтавьскої та Сумської областей. Учасники отримали корисний, незвичайний досвід та придбали нові знайомства.

Серед запрошених гостей та викладачів: Валентина Черняк – заступниця начальника Територіального управління Державної судової адміністрації України у Харківській області, Олександр Аленін– начальник Територіального управління Служби судової охорони у Полтавській області, Андрій Бурий – голова правління Фонду “Право і Демократія, Ірина Саранча – тренерка, кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри психології та соціальної роботи Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського, Наталія Московець – тренерка Громадської організації “Міст”, перекладачка жестової мови, членкиня Ради перекладачів УТОГ і Всеукраїнської асоціації перекладачів жестової мови , Світлана Ілініч – тренерка, кандидатка філологічних наук, доцентка, заступниця директора Вінницького соціально–економічного інституту Університету «Україна», Віталій Разік– адвокат, директор Фонду “Право і Демократія” та інш.

Від Жовтневого районного суду міста Харкова у навчанні взяла участь керівниця апарату суду Гришина Надія.