flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Жовтневий районний суд міста Харкова

 

Жовтневий районний суд м. Харкова діє на підставі Закону України від 07.07.2010 № 2453-VI "Про судоустрій і статус суддів" і є одним із судів загальної юрисдикції в судовій системі Україні.

До його складу входять голова суду, заступник голови та судді. Організаційне забезпечення роботи суду здійснює його апарат, який очолює керівник апарату.

Жовтневий районний суд м. Харкова області є судом першої інстанції і розглядає справи, віднесені процесуальним законом до його підсудності. Зокрема, районний суд розглядає кримінальні, цивільні, адміністративні, справи про адміністративні правопорушення, а також інші справи, розгляд яких передбачено Цивільним процесуальним кодексом України, Кримінальним процесуальним кодексом України.

Місцевий суд Жовтневого району м. Харкова функціонує з 1944 року. Будівля, у якій він розташований, зведена у 1878 році. До 80-х років XІХ століття вона слугувала жандармською казармою, а з 1891 року споруда була пристосована для розміщення Харківської митниці.

Відповідно до Закону України «Про судоустрій» з 01 січня 1993 року місцевий суд Жовтневого району м. Харкова перейменовано на Жовтневий районний суд м. Харкова.

З 01 січня 1993 року до 31 грудня 2002 року повноваження щодо організаційного та матеріально-технічного забезпечення судів загальної юрисдикції належали до компетенції Міністерства юстиції України, а з 01 січня 2003 року здійснення заходів фінансового, матеріально-технічного, кадрового, інформаційного та організаційно-технічного характеру, спрямовані на створення умов для повного і незалежного здійснення правосуддя, покладені на Державну судову адміністрацію України.

Враховуючи, що функції головного розпорядника коштів Державного бюджету України щодо фінансового забезпечення діяльності судів здійснює ДСА України, бухгалтерські документи у діяльності суду не створюються, а відповідні повноваження покладені на територіальне управління Державної судової адміністрації України у Харківській області.