Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
До відома
В Жовтневому районному суді м.Харкова дообладнано відповідним устаткуванням ще один зал судових засідань ( зал № 4) для проведення розглядів справ у режимі відеоконференцзв’язку. Таким чином, станом на листопад 2017 року в суді наявні вже 4 зали (зал № 1, зал № 2, зал № 3 та зал № 4) для здійснення правосуддя вищевказаним способом. Нагадуємо також пам’ятку проведення судового засідання у режимі відеоконференції.
У зв’язку з введенням в провадження судового процесу у режимі відео конференції, може здійснюватися дистанційне судове провадження.
У випадку кримінального провадження у разі:
а) неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров’я або з інших поважних причин;
б) необхідності забезпечення безпеки осіб;
в) проведення допиту малолітнього або неповнолітнього свідка, потерпілого;
г) необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження;
д) наявності інших підстав, визначених судом достатніми.
Головною умовою проведення дистанційного судового провадження є згода обвинуваченої особи. Рішення про здійснення дистанційного судового провадження ухвалює суд.
По цивільним справам судове засідання в режимі відеоконференції може здійснюватися відповідно до ст. 158-1 ЦПК України у разі, якщо:
- Суд за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи іншого учасника цивільного процесу може постановити ухвалу про їх участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
- У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за сім днів до дня проведення судового засідання, в якому відбуватиметься така участь.
- Питання про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції вирішується судом за наявності відповідного клопотання або за власною ініціативою не пізніш як за п'ять днів до дня проведення такого судового засідання . Ухвала суду, прийнята за наслідками вирішення цього питання, оскарженню не підлягає.
- Копія ухвали про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції негайно надсилається до суду, який зобов'язаний організувати її виконання, та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
- Використовувані в судовому засіданні технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку. Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, реалізовувати інші надані їм процесуальні права та виконувати процесуальні обов'язки.
- Хід і результати процесуальних дій, проведених в режимі відеоконференції, фіксуються судом, який розглядає цивільну справу, за допомогою технічних засобів відеозапису. Носій відеозапису відеоконференції є додатком до журналу судового засідання і після закінчення судового засідання приєднується до матеріалів справи.
- У разі виникнення технічних проблем, що унеможливлюють участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, за наявності ухвали суду про таку участь, суд відкладає розгляд справи, крім випадків, коли судове засідання може відбутися без участі такої особи.
- У разі якщо особа, яка подала клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, з'явилася до зали судового засідання,
така особа бере участь у судовому засіданні в загальному порядку.
З метою належної організації судових засідань місцевих судів Харківщини у режимі відео-конференції в приміщенні Жовтневого районного суду м.Харкова, з метою забезпечення завчасного узгодження дати та часу такого засідання просимо Вас звертатися до відповідальної особи – головного спеціаліста Д’якова Віктора Олександровича. ( 712-00-11).